THE LAST OF US 2

oyun
Yorum
140 Görüntü
2020/08/08

Yazar Hakkında

Serhat/18


Oynamayı sevdiğim oyunlar:League of Legends,GTA V,The Witcher 3,genel olarak rol yapma oyunları ve bazı rekabetçi oyunlar
Arkadaş olmak isteyen veya oyun oynamak isteyen herkese açığım
Mevcut Yazı :

The Last of Us serisinin 2. oyunu olan TLOU2 adeta bir başyapıt konumunda.Ben oyunu oynama şansını bulamadım ancak takip edebildiğim kadarıyla ettim ve müzikleri,görsel efektleri,hikayesi vs. beni çok etkiledi hatta 2. oyunun bazı sahnelerinde bir ''fan'' olmasam da ağlama ihtiyacı duydum.


Saydığım özelliklerinden TLOU2'de beni hayal kırıklığına uğratan nokta hikaye oldu.Açıkçası böyle bir son beklemiyordum ki çoğu oyuncu böyle bir son beklemiyordu bence.


https://www.youtube.com/embed/qPNiIeKMHyg

19 Haziran 2020'de Naughty Dog tarafından geliştirilip Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 için yayınlanan oyunu övmemek elde değil.

Oynama imkanınız varsa kesinlikle oynamanızı ve o duyguları hissetmenizi isterim.Güncel konumda oyun pahalı ancak bunun için elimizden malesef bir şey gelmiyor.

Ancak şunu bir kez daha söylemeden geçemeyeceğim.Oyun gerçekten beni çok duygulandırdı ve duygularımı çok içten hissettim.

Oyunun hikayesi ve duygusundan bahsetmişken müziklerinden bahsetmeden geçmek olmaz.Gerçekten harika müziklere sahip bu oyun.İlk oyunun da ikinci oyunun da gerçekten dinlemeye layık müzikleri var.Oyunda gitar çalabilmemiz ise ayrı bir güzellik.Ben şahsen gitar çalıyorum ve oyunu oynayıp çalmayı çok isterdim.


https://www.youtube.com/embed/pfA5UqEU_80

Part II'nin altı yıllık geliştirme süreci, The Last of Us Remastered'ın piyasaya sürülmesinden hemen sonra 2014'te başladı. Neil Druckmann tekrar yaratıcı yönetmen olarak projede yer aldı, aynı zamanda Halley Gross ile birlikte hikâyeyi yazdı. Gustavo Santaolalla oyun müziğini bestelemek için geri döndü. Oyunun intikam ve öç alma temaları, Druckmann'ın İsrail'de büyürken edindiği deneyimlerinden ilham aldı. Ashley Johnson, Ellie rolünü yeniden canlandırırken Laura Bailey ise Abby rolünü üstlendi. Performansları, aynı anda gerçekleştirilen hareket ve ses kaydını kapsıyordu. Geliştiriciler, geliştirme sırasında PlayStation 4'un teknik gücünü zorladı. Geliştirmenin, stüdyo kültürü nedeniyle 12 saatlik iş günlerini içerdiği bildirildi.

Kısmen COVID-19 salgınından kaynaklanan lojistik problemlerin de dahil olduğu bazı gecikmelerden sonra, The Last of Us Part II 19 Haziran 2020 tarihinde PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Yayınlandıktan sonra performanslarına, karakterlerine, görsel sadakatine ve oyun mekaniğine yönelik övgülerle eleştirmenlerin beğenisini topladı; bir transseksüel karakterin tasviri ve hikâye anlatımı, eleştirmenleri ve topluluğu ikiye böldü. Oyun, Metacritic'te kullanıcılar tarafından inceleme bombardımanına konu oldu. The Last of Us Part II, en hızlı satan PlayStation 4'a özel oyunu olmayı başardı ve PlayStation 4'un en çok satan oyunlarından biri oldu; yayınlandığı hafta sonu 4 milyondan fazla sattığı da bilinmekte.


Mevcut Oyuncu Sayımız
Haberler
Steam Kış İndirimleri Başladı Arkadaşlarla Eğlenilecek oyunlar
Kara Cuma(Black Friday) da alınması gereken oyunlar